Apple'nin son gözdesi, iphone müdavimlerinin çiçeği burnunda akıllı cihazı iphone 6s yakın zaman önce piyasadaki yerini aldı. Çok kısa bir süre içerisinde ciddi satış rakamlarına ulaşan Apple'nin yeni cihazı, hem görünümü hemde performansı ile olumlu not aldı. 

Tabi, meyve veren ağaç taşlanır misali hemen iphone 6s için kötü duyumları da almadık değil. Peki, bu duyumların ne kadarı doğru ne kadarı gerçek? Son zamanlarda ortaya atılan iphone 6s ısınma sorunu yazılımsal mı yoksa genel bir sorun mu? İşte haberimiz..

İphone 6s cihazı için geçtiğimiz günlerde yeni bir iddia ortaya atıldı. Söz konusu iddia, iphone 6s'in ısınması ile alakalıydı.  Haberimizde yer alan resimde gördüğünüz üzere cihazın flaşını kullanmadan önce bir uyarı ekranı çıkıyor ve bu uyarı ekranında ''iphone cihazının flaşını kullanmadan önce soğuması gerekir'' ibareli bir mesaj beliriyor. Ekrandaki resmin sahibinden gelen açıklama ise oldukça dikkat çekiciydi. Cihazın sahibi, iphone 6s cihazını çok kullanmadığını ve cihazın ısınmasını gerektiren hiç bir işlemin söz konusu olmadığını açıkladı. Bu açıklamalar sonrasında bir anda iphone kullanıcılarının kafalarında büyük bir soru işareti oluştu. İphone kullanıcılarının aklına gelen ilk soru ise, bu sorunun yazılımsal mı yoksa genel bir sorun mu olduğuydu. İşte bu sorunun cevabını sizler gibi bizlerde merak ediyor ve Apple'nin cihazın ısınma sorunu hakkında nasıl bir açıklama yapacağını şimdiden dört gözle bekliyoruz.

Belki de sorunun cevabını görmeden bir anda iphone 6s cihazlarının dünya üzerinde toplatıldığını görebiliriz. Belki de cihazın ufak bir yazılımsal sorununun olduğu açıklaması ile tüm iphone 6s kullanıcıları ile birlikte rahat bir nefes alabiliriz. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir