iOS 9'a, Android uygulaması olan Google Photos'tan alışık olduğumuz bazı fotoğraf kütüphanesi özellikleri getirildi, Touch ID'nin yazılım altyapısı daha da hızlandı ve Siri'nin neden olduğu Wi-Fi bozuklukları da nihayet sonlandırılıyor iOS 9 itibariyle. Sürümde öne çıkarılan yeniliklerden bir tanesi, iOS 9'un fotoğraf çeşitlerini analiz edip ona göre klasörlendirilmesi olduğu görünüyor, Photos uygulamasından bildiğimiz özellik, fotoğraf arşivlerinin kalabalık olmasını önleyip, "selfie"leri ve diğer ekran görüntülerini başka klasörlerine aktararak içerikleri sadeleştiriyor.

WWDC 2015'te, Apple iOS9'u 1.7 + GB olarak duyurmuştu. iOS 8'in toplam GB değeri 4,6 GB iken bu hafta itibariyle iOS 9 için 2 farklı yeniliğin daha betaya getirilmesi bekleniyor. 

Aynı zamanda Apple'ın masaüstü işletim sistemi Mac OS X de aynı betaya kavuştu ve Apple'ın sonbaharda tanıtacağı yeni iMac'lere ve iPad'lere ev sahipliği yapacaklar. iOS 9,son gelişmelere göre yeni nesil iPad'ler ile birlikte yayımlanmış olacak.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir