iOS 9 güncellemesi ile beraber hangi yenilikler hayatımıza girdi? iOS 8 ile iOS 9 güncellemeleri arasında ne gibi farklılıklar söz konusu oldu? İşte İOS 8 ile İOS9 

arasında yer alan farklar ve özellikler. Hayatımıza yeni giren İOS 9 ile birlikte tasarım anlamında daha gelişmiş bir güncelleme ile karşılaştık. Bu tasarımsal gelişim İOS 9'da ciddi şekilde su yüzüne çıkıyor. 

En Büyük Değişim Siri ve Spotlight

İOS 9 denildiğinde artık ön plana çıkacak olan iki yeni özellik söz konusu oldu. Apple şirketi, proaktif olarak tanımladığı siri için daha akıllı ve daha özel yorumları yaptı. Ayrıca siri, tam bir arayüze uygun bir şekilde yerleştirilmiş ve ekran üzerinde news uygulamasına ait bir çok başlığı takip etmekte mümkün olacak. 

News Apple

İOS 9 ile beraber news uygulaması da artık kullanıcılar ile buluşuyor. Ülkemizde şu an için aktif durumda olmayan news uygulaması yakın zamanda Türkiye'de de yer alacak gibi gözüküyor. News uygulaması ile beraber bir çok farklı özellikte İOS 9 kullanıcılarını bekliyor. 

Artık ''Notlar'' Bölümünde Çizim Yapılabilecek

İOS 9, notlar uygulamasında bir çok farklı değişikliğe imza attı. Bu değişikliklerin başında, uygulama içerisinde çizimin ve fotoğraf eklenmesini yapılabileceği yer aldı. Artık notlar uygulamasına giriş yaptığınızda, yazılarınıza resim ekleyebilecek ve farklı çizimler yaparak ortaya daha orijinal şablonlar çıkarabileeksiniz. 

Haritalar Uygulaması Unutulmadı

İOS 9 geldi hoş geldi hemde harita uygulamasını güncelleyerek ve yenileyerek geldi. Artık İOS 9 ile birlikte haritalar uygulamasında hem trafik verilerini hemde toplu taşıma verilerini görebileceksiniz. Tabi bu uygulamada henüz Türkiye'de aktif durumda değil. Yakın zamanda ülkemizde de aktif durumda olmasını bekliyoruz.

 
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir