Facebook'un 1 milyar dolarlık yatırımı Instagram'ın Hyperlapse'nin yanısıra duyurduğu fakat biraz daha farklı bir uygulama olan Layout, bu hafta itibariyle kullanılmaya başlandı. Instagram hesabı gerek duymayan uygulama harici bir fotoğraf editleme uygulaması olarak tanıtılmasıyla birlikte yakında Instagram tarafından duyurulan uygulama aracılığı ile fotoğraf çıktısı uygulamasına bir ön ayak olacak. Fotoğraflara farklı efektler verebilme, fotoğrafların rotate değerleriyle oynama gibi temel yeteneklerle birlikte, Instagram'ın önümüzdeki dönemde duyuracağı hizmetlerin sadece ön yüzü, Layout.

Layout şimdilik sadece iOS'ta, Play Store'da yakında yerini alacak, bununla birlikte şöyle bir durum daha var, giriş seviyeli tablet modellerinde ve fotoğrafçılığa yönelik geliştirilen akıllı telefonlarda bu Layout hali hazır bir şekilde kullanıcıya sunulacak. Yani Facebook, Twitter gibi telefonla ve tabletle gelen bir uygulama.

Çok yakında Instagram'dan fotoğraf çıktısı sağlayan ve LG Pocket Photo gibi cihazlara uygulama desteği sağlayacak bir servis daha tanıtacak, bunu şimdiden de söyleyelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir