Apple ve IBM ortaklığından ortaya çıkan uygulamalara bir yenisi daha eklendi. iPhone ve iPad'lere yönelik toplam 22 farklı iş istasyonu ve iş uygulaması oluşturuldu, güvenlik ve yazılımı IBM'den, yayımlaması Apple'dan. Enerji sektörüne, sağlık sektörüne, kanun sektörlerine yönelik uygulamalar, satış-pazarlama, sigorta ve sağlık sektörlerine geliştirildi. Hospital RN uygulaması var örneğin, iPhone veya iPad'ler ile fiyat operasyonları, hastanenin enerji giderleri, hastanede bulunan hastalarla ilgili detaylı bilgiler depolanıyor. Sadece uygulama olarak değil iBeacon teknolojisiyle de çalışabiliyor bu uygulama.

Apple ve IBM'den, uçak sektöründen kamusal hizmet sektörüne kadar her çeşit 10'dan fazla uygulama bu yılın başında basın aracılığı ile tanıtılmıştı. İstatistiklere göre en çok hava turizmine yönelik geliştirilen uygulamalardan biri olan Passenger Care uygulaması en çok kullanılmakta olan uygulamalardan.

Apple ve IBM'in bu yıl 2. çeyrekte yoğunlaşmak istediği sağlık ve sigortacılık sektörleri. Bu sektörlere yönelik uygulamalar bulut teknojilerinin de desteği ile sayısı artacak ve yıl sonu itibariyle iBeacon çözümleriyle birlikte 30'u aşması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir