Huawei'nin P8max modeli 15 Nisan 2015 tarihinde İngiltere'nin Londra şehirinde tanıtıldı. Basının ilgisi genel olarak P8 modeline kaysa da, aslında Huawei'nin sürprizi Huawei P8max modeliydi. Benzer tasarımlı Huıawei, MWC 2015 fuarında tanıtılmıştı ancak P8max kadar ilgi çekmemişti. İlgi çekişinin nedeni elbette firmanın, bu modele koyduğu "amiral gemisi" rütbesiydi. Phablet tasarımlı, 16:9 ekran formatlı bir akıllı telefon modelinden söz ediyoruz. Böylece eğer freelance çalışansanız ek bir enformasyon kaynağı olarak da kullanabilirsiniz. Yaklaşık 13 saatlik kesintisiz çevrimiçi çalışabilme özelliği, bu ek enformasyon yeteneğinin üzerine marifet ekliyor.

Yani, eğer mimar, yazarlık gibi freelance iş üzerindeyseniz, projeleri veya ek bilgileri bu cihazdan tablet performansından aşağı kalmadan görüntüleyebilirsiniz.

Huawei'nin İngiltere'de basın mensuplarına dağıttığı bildilerde, cihazın otomotiv sektöründen ve havacılık sektöründen gelen bazı teknolojileri de aldığı söylendi. Havacılık sektöründe kullanılan materyaller, P8max'in gövdesinde kullanıldı ve böylece darbelere daha fazla direnç kazandı. Böylece eskime, paslanma gibi problemler de çözülmüş oldu.

6.8" ekran demek bir işlemci kondüsyonu demektir. Bu ekranın gereksinimlerini yerine getirebilecek bir işlemci elbette ısınma problemi yaşatacaktır. Bu problemlerin önüne geçilmesi için, Huawei P8max'te otomobil sektöründe kullanılan termal özellikler barındıran bir tür materyal kullandı, işlemcisinin çevresinde. Böylece fırından bozma bir akıllı telefon kullanmayacaksınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir