Huawei'nin Godzilla modeli akıllı telefon modelleri zaten 2014 ve 2015 yılı içerisinde 5.7" ve 6.0" arasında değişiyordu, üstelik MWC 2015 fuarında yine bir Phablet modeliyle karşımızdaydı Huawei. Canavar ekran anlayışını genişleten Huawei'nin bu seferki P8 modeli üzerinden tanıtıldı. Altyapısında, bilindiği gibi kendi mimarisiyle ürettikleri Kirin işlemcisi,Full HD ekran çözünürlükleri, ve 13 mp – 8 mp kamera donanımı var. Kameralarının da ayrıca kendi içerisinde yazılımsal ve uygulamalı olarak özellikleri var, ışık giydirilme gibi bir yetenek bulunuyor ve Time Lapse özelliği, ve doğa çekimleri için özel mod hem uygulamalarla sağlanabiliyor.

Kirin işlemcisi, P8'in 64bit 8 çekirdekli Kirin 930 modelini barındırıyor, 16 GB'lık ön hafıza ve 128 GB'a kadar arttırılabilir, SD Kart desteği ile birlikte.

Lansman sırasında "woaah" sesini çıkartıran model, Huawei P8 Max modeli. Bu modelin tam 6.8" ekran boyutu, Full HD çözünürlükle sağlanacak ve 6.8mm'lik kalınlığa sahip. Bu ay sonu itibariyle Avrupa'da satışa sunulacak.

Görsel kaynak: Android Central

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir