Eğer doktorsanız, üstelik bir de yazılım biliyorsanız Apple'ın geliştirici ortağı olabilirsiniz. iOS 8.4'ü geliştiricilerine betasıyla açan Apple, HealthKit ile ilgili yeni bir program tasarlıyor gün itibariyle. Kapalı kapılar ardından geliştirilmiyor uygulamalar artık, buna göre kullanıcılar artık eksiklikleri görüp ona göre geliştiriyor sistemleri.

Apple'ın sağlık uygulaması, aslında bir sağlık uygulamasından daha fazlası olan HealthKit, doktorlara özel bir programla geliştirilmeyi bekliyor. İleride doktorlar, hastalarının takibini bu uygulama üzerinden ve Apple'ın tasarladığı/tasarlayacağı giyilebilir teknolojiler aracılığı ile gerçekleştirecek. Bu sürecin sorunsuz ilerlemesi adına, Apple HealthKit, doktorlara ve geliştiricilere açılacak çok yakında. Sistem hazır, kısmi geliştirici tarafından iOS 9'a bambaşka bir HealthKit platformu hazırlığında geliştiriciler ve Apple.

Bunun gibi, Google'ın da Google Fit programı var. Henüz geliştiricilere falan açılmadı ancak arkasında Google X gibi ne idüğü belirsiz bir araştırmacı ekip var. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir