Kaspersky'ın analizine göre, 2 yılda toplam 100 banka ve 100 bankayla birlikte 1 milyar dolar hackerların kasasına girdi. Banka hackerlığı konusunda en meşhur grup olan Carbanak'ın, özellikle e-posta adresleri aracılığı ile hacklediği banka hesapları, bu grafiğin çığunluğunu oluşturuyor. Analize göre, güvenlik donanımları hackerların kulladığı yöntemlerin önüne geçemiyor.

Sadece güvenlik donanımları değil, kullanıcıların seçtiği basit, tahmin edilebilir e-posta hesapları da doğrudan tehlike teşkil ediyor. Tavsiyeleri, ne kadar güçlü güvenlik yazılımı kullanıyorsanız kullanın, aynı orantıda karmaşık bir şifre sistemini kendinize belirleyin.

Websense'in bu konudaki ön görüleri daha korkutucu. Uzmanlara göre, artık hackerlar saldırılarını orijinal yazılım veya uygulamaların aynısını kullanarak sistemlere giriyorlar. Ek olarak, gelen e-postalar, spam kutusuna değil, gerçeğine çok benzediği için gelen kutusuna düştüğünde, hesaplar kolayca düşebilir. Aylar önce, kullanıcılara gelen "Flash Player güncelleyin!" bildirimi, çoğu kullanıcıyı yanıltmış, bildirime tıklayan herkes zararlı yazılımlardan nasibini almıştı.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir