GTA 5'in PC versiyonu iki gün önce piyasaya sürüldü, ön sipariş verenler de eşantiyonlarıyla birlikte oyunu oynamaya başladılar. GTA 5 PC'nin piyasaya sürülmesinin ardından Torrent "müjdelendi" ve milyonlarca kişi GTA 5 PC'yi ücretsiz oynayabilmek için Torrent'lere hücum etti. Ancak o .exe uzantılı dosyalar artık eskisinden daha tehlikeli durumda. Zaten tehlikeliydi, Rockstar Games'in ve oyunları kıran kişilerin reklamcılık şirketlerinden ve dolandırıcılardan aldıkları paralar sayesinde PC'niz bir bataklık haline geliyor.

GTA 5 PC'nin Torrent'ini indirdiniz, yüklediniz ve o .exe dosyasını açar açmaz başınıza bela alıyorsunuz. Fareniz ile yaptığınız her amle 3. kişiler tarafından görülebilir bunun üzerine bulut bilişimleri için kullandığınız bütün şifreler görülebilir, ayrıca sosyal medya içerisinde kullandığınız şifreler açık edilebilir, bununla kalmayıp e-posta içeriklerinize kötü amaçlı kişiler ulaşabilir kolayca. 

Özellikle PC'niz eğer bir iş istasyonu ise, PC'nizde bulundurduğunuz iş dosyalarınız, hesap numaraları ve Skype, Office belgeleriniz ve içerikleriniz de kolayca karşı tarafından görünebiliyor.

Eğer "bir oyun oynayıp çıkıcam" görüşündeyseniz, internet ortamında ilerki günlerde sağlanacak olan GTA 5 sürümlerini beklemeniz önerilir. Bazı Torrent'ler, oyun dağıtımcıları tarafından pazarlama ve PR araştırmaları için kullanılıyor. Ücretsiz Torrentler dağıtılarak bir sonraki oyun için daha fazla hedef kitlesi istendiği için bir süre sonra Rockstar Games gibi firmalar ücretsiz Torrentlere izin verebiliyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir