Google, gün itibariyle yeni hizmetini denemeye başladı. GMeet olarak karşımıza çıkan servis, video ve ses olarak kurumsal konferans görüşmeleriyle birlikte Skype tarzı kişisel, anlık konuşma ve görüntülü konuşma hizzmetlerini içeriyor. Ayrıca Google Drive ve Dropbox servislerine de dosya yollayabilme, ekleyebilme yeteneklerine de sahip. Google'ın GMeet isimli servisi aslında uygulama veya indirilmeye gereksinim duyulan bir hizmet olarak değil, karşımıza web tabanlı olarak çıkacak.

Görsellerdeki renkler, tasarım ve arayüz içerikleri "şimdilik" geçiştirmelik olarak tasarlandı. Zira eğer Google+ hesabınız varsa, ülke kısıtlaması olmadığı için bu servisle karşılaşabilirsiniz. Özet olarak, Google'dan bulut destekli, web tabanlı bir konferans servisi geliyor, Google I/O'da daha detaylı bilgilendirileceğiz.

Google'ın benzer uygulaması olan Hangouts'un da boyut değiştirileceği, hatta servisle birleştirileceği konuşulmaya başlandı.  Kötü haber ise, servisin ücretli olup, olmama ihtimali de bulunuyor. Test aşaması ücretsiz ancak ücretli olma ihtimali de var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir