Google kendine yeni bir pazar payı açıyor, patent alımları ve patent satışlarıyla ilgili yeni bir program açıklandı, internetten yapılacak olan satışlar ve IP adresleriyle kayıt altına alınarak, yeni bir portal üzerinden patent alımcıları ve patent satıcıları bir araya getirilecek. Google'ın alımcıları ve satımcıları daha da yaklaştırmak için kuracağı bu platformun yanısıra Google tarafından atanacak hakem heyeti de patent konusunda en sıkıntılı insan grubu olan patent trollerini de uzak tutmaya çalışacaklar.

Daha önce de basının karşısına çıkan Allen Lo, Google'ın patent konseyinde bulunuyor ve bu sürecin diğer patent süreçlerine nazaran daha hızlı gerçekleştirileceğini belirtti. Alım ve satım süreci 8 Mayıs'ta başlayacak, 22 Mayıs tarihine kadar aktif olarak devam edecek ve son olarak 26 Haziran 2015 tarihinde de Google söz konusu portalı kapatmış olacak.

Son yıllarda girişimcilerin sıkça yaşadığı patent süreç konusunda ve patent sömürüsü konusunda böylece çareler bulunması umut ediliyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir