Google, farklı çalışma alanları ve bilim üzerine yoğunlaşmak için Google X ekibini kurmuş ve zaman zaman çıkan haberlerle Google X'in genellikle sağlık üzerine çalışmalar yürüttüğünü duyuyorduk. Somut olarak veya resmi olarak tanıtılmadı asla Google X ancak yaklaşık 6 yıldır Google'ın bu ekip birlikte bazı sağlık sıkıntıları konusuna yoğunlaştığı kesin olarak biliniyor. Kasıtlı veya kasıtsız olarak tıp dünyasının bir türlü çare bulamadığı diyabet, kanser gibi sorunları çözebilecek giyilebilir teknolojiler üzerinde durmalarıyla birlikte bazı ilaç gelişimleri ile ilgili de WHO ile ortak çalıştıkları dedikoduları var Google X'in. 

Google X, yakın dönemde Parkinson, Alzheimer, Diyabet, kanser gibi durumların üzerine titremekle birlikte doğal afet konusunda da önceden alarm verebilecek bazı ekipmanlar geliştiriyor olabilir. Tsunami, deprem, kasırga ve tayfun için işe yarayacak ekipmanları yakın tarihte görebiliriz.

Google'ın şimdi de bu ekibini Nepal'deki depreme yoğunlaştırdığı söyleniyor. Uygun ilaçların sevkiyatının yanısıra teknolojik olarak teknik destek de sağlayacağı söyleniyor Google'ın ancak resmi bir duyuru yok, zaten Google bu tarz işleri basından uzak bir şekilde gerçekleştiriyor. Nepal'de de kullanılacak olan ve Google X ürünü olan bir deprem aygıtının da geliştirilmekte olduğu, Nepal'de bir çeşit beta ürününün kullanılacağı bilgileri var. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir