Geçtiğimiz haftalarda yaşanan bir olay, bir anda tüm dünyanın gündemine oturmayı başardı. 

Google.com alan adının bir anda boşa düşmesini farkeden Amerika'lı genç bir öğrenci hemen alan adını 12 USD'ye satın aldı. Bu satın alma işleminden sonra bir anda gözler, alan adını satın alan gencin üzerine çevrildi. Amerika'da yaşayan Sanmay Ved isimli öğrenci, 12 USD karşılığında google.com'u satın alınca oldukça önemli gelişmeler yaşandı.

12 USD'ye satın aldığı google.com'u sadece bir dakika süre ile kontrolünde tutabilen genç, google tarafından durumun farkedilmesinden hemen sonra satın alma işlemi iptal edildi. Bu iptal durumundan sonra Google, devreye girerek alan adını satan genç ile iletişime geçti. Bu iletişim sonunda genç ile buluşan Google yetkilileri, alan adını 1 dakikalığına satın alan gence para ödülü verdi. Verilen bu para ödülünü büyük bir olgunluk göstererek hayır kurumlarına bağışlayan gencin yaptığı bu davranış ise yine tüm dünyada yankı uyandırdı. 
 
Amerika'lı gencin para ödülünü Hindistan'da bulunan bir eğitim ve öğretim vakfına bağışlaması haberinden sonra google yetkilileri, söz konusu bağışın 2 katına çıkarıldığını açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir