Dünyanın en iyi posta servisi olarak görülen Google firması bünyesinde yer alan Gmail'e yeni özellikler geldi. Her geçen gün kendisini geliştiren ve e-posta servisleri arasında liderliği açık ara sürdüren Gmail, yeni özelliklerini resmi blog sayfası üzerinden kullanıcılarına duyurdu.  Yepyeni iki özelliği gmail kullanıcılarına sunan Google, yeni özelliklerin devamının 2016 senesinde devam edeceğini açıkladı. Bu açıklamalardan sonra Gmail kullanıcıları yeni özelliklerin ne olduğunu merak etmeye başladı. İşte Gmail kullanıcılarını sevindirecek iki yeni özellik.

Engelleme Özelliği 

Gmail servisini kullananlar artık engelleme özelliği sayesinde istemedikleri kişilerden gelen e-mailleri engelleyebilecekler. Özellikle bu zamana kadar gmail kutusuna düşen spam veya reklam olarak gördükleri e-postaları engelleyemeyen gmail kullanıcıları artık engelleme özelliğini kullanarak gereksiz ve istemedikleri e-postaları engellebilecekler. Bu özelliği kullanmak isteyenler, gmail sistemi içerisinde yer alan ayarlar kısmına gelerek burada yer alan seçeneklerden işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Engellenenler listesinden herhangi bir e-postayı kaldırmak için ise engelli listesinden işlem uapabilirler. 

Abonelikten Çıkma Özelliği

Google'nin gmail için duyurduğu ikinci özellik ise ''abonelikten çıkma'' özelliği oldu. Bu özellik sayesinde zamanında istemediğiniz bir e-posta listesine kayıt yaptırdıysanız ve artık bu e-postalardan haberdar olmak istemiyorsanız, bu özelliği kullanarak söz konusu e-posta listesinden çıkabilir ve gelen e-postalara ''dur'' diyebilirsiniz.

Yepyeni 2 özelliğin gmail kullanıcılarının hayatına girdiği bu dönemde, yeni özelliklerin ne zaman geleceği hakkında Google'nin 2016 tarihini vermesi biraz uzun gözükse de, yeni özelliklerin çok daha farklı olacağı konusunda da sinyaller vermiş oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir