IoT platformları duyurulmaya başlanmışken bir ürün de General Electric'ten geldi. GE, Apple HomeKit ile birlikte çalışabilecek bir enerji birimi, daha doğrusu aydınlatma ünitesi geliştirdi. Uygulama aracılığı ile ve tek başına çalışabilen cihaz, iPad, iPod Touch, iPhone'larda kullanılmasının yanısıra Apple TV'de ve bununla birlikte Apple Siri yazılımı ile birlikte de çalışabilecek bu cihaz. General Electric, zaten Türkiye'de de gerçekleştirdiği toplantılarda IoT platformuna verdiği önemi hatırlarken, 2014 yılında tamamiyle bu teknolojilerin daha fazla geliştirilmesi için çaba harcadıklarını duyurmuştu. İçeriğinde akıllı şehir çözümlerinden akıllı ofis çözümlerine kadar internet bağlantısından güç alan bu teknoloji, zaten CES 2015 itibariyle kullanıma açıldı. Beyaz eşya firmaları da mevcut ev aletlerini IoT'a entegre ederek, akıllı saat, akıllı TV ve diğer mobil cihazlardaki IoT platformu hareketliliğine uyum sağlıyorlar.

Apple, GE'nin tanıttığı LED lambasını kontrol edebilecek, haliyle evleri kontrol edebilecek fazlasıyla teknoloji bulunduruyor. iPhone'ların yanısıra iPod Touch, Apple TV ve Apple Watch, Apple'a göre IoT'a ve HomeKit'e yönelik cihazlar..

General Electric'in bu ürününün asıl amacı enerji tasarrufu. Odada enerji yaptırımı gerektircek bir hareketlilik olmadığı sürece faaliyet içerisinde kalmamasının yanısıra yandığı süreç içerisinde de tasarruf konusunda günümüz tasarruflu LED lambalarından daha tasarruflu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir