Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarının başında gelen Facebook, geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde kullanıcılarına sunmuş olduğu Gameface özelliği ile ilgili yeniliklere imza atmaya devam ediyor.

Gameface özelliğini bilmeyen okuyucularımız için hemen özellik hakkında kısa bir açıklama yaparak sonrasında haberimizin detaylarına geçelim. Facebook platformunda Ekim ayında kullanıcıları ile buluşan Gameface özelliği sayesinde kullanıcılar tuttukları takımların logolarını kendi profil fotoğrafları olarak ayarlayabiliyor ve ortaya oldukça güzel profil fotoğrafları çıkıyor.

Bu özelliğin geniş kitlelere duyurulmasındaki en büyük etken ise Paris'te yaşanan bombalı saldırı olarak görülüyor. Bu saldırıdan sonra dünya genelinde pek çok kullanıcı profil fotoğraflarını Fransa bayrağını simgeleyen renklerden oluşan resimlerle süslemişti. Gameface özelliği sayesinde yapılan bu işlem sonrasında artık tüm dünyada milyonlarca Facebook kullanıcısı bu yeni özelliği kullanmaya başlamıştı. 

Facebook tarafından geliştirilen bu özellik içerisinde hem Amerika hemde Avrupa'da yer alan pek çok spor kulübü özellik içerisinde yer almaya başladı. ülkemizde ise Facebook, ilk olarak Fenerbahçe'ye özellik içerisinde yer vererek, Fenerbahçe'ye gönül veren taraftarların profil fotoğraflarını sarı lacivert renklerden oluşan bir logo olarak düzenlemelerini sağlıyor. 

Özelliğin en dikkat çekici noktalarından birisi ise, profil fotoğrafınızı istediğiniz bir süre ile kısıtlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, 1 günlük seçeneğine tıkladığınızda ayarlamış olduğunuz profil fotoğrafı sadece bir gün süre ile profilinizde kalmakta ve sonrasında otomatik olarak devre dışı bırakılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir