İki gün önce Fallout 4 oyunu detaylı bir teaser videosuyla duyuruldu, ardından gelen fiyat açıklamaları, çıkış tarihi açıklamaları ilk etapta her oyuncunun bilmek için çabaladığı bilgilerdi. Fallout 4'e aylar kalmışken oyunun oyun motoruyla ilgili ve diğer yazılım altyapısıyla iligli diğer detaylar da netleşmeye başladı. Steam fiyatı 179 TL olarak belirlendi, raf fiyatı ise 200 TL'ye varan fiyatlarla satışlarda olacak. Çıkış tarihi önümüzdeki bahar aylarının ortalarında olup, PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına yönelik satılacak. Kulis dedikodularına göre oyunun mayası masaüstülerine göre ayarlandı, çünkü yazılımcıları Windows 10 sistemini destekleyen, Windows 10'un arayüzüne uygun bir grafik ve yazılım motoru geliştirmiş.

Yazılım altyapısında VR gözlüklerin çalıştırabilmesi için ayrıca farklı geliştirmeler de mevcut. Intel, Oculus Rift'i geliştirmeyi tamamlayıp piyasaya sunduğu gibi Fallout 4 oyunu hazır olduğu ve hatalarından arındırıldığı an itibariyle Oculus Rift gibi VR gözlükleriyle çalışabilecek.

Tıpkı mobil ve ev teknolojileri gibi  2015 yılı itibariyle şekillenen teknolojilerin bir oyun versiyonu olacak Fallout 4. VR gözlüklere ve hologram destekli gözlüklerle de çok yakında çalışabilecek bir oyun tasarladı Fallout mühendisleri.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir