Dünyanın en popüler sosyal medya ağı olan Facebook, her geçen gün çıkan rakiplerine meydan okurcasına yeni özelliklerini tanıtmaya devam ediyor.

Bir çok farklı sosyal medya sitesinin hayatımıza girmeye devam ettiği şu günlerde, Facebook rekabeti kızıştıracak ve yeni gelişimlerle rakiplerini atlatacak yenilikleri kullanıcıları ile buluşturmanın çalışmalarını gerçekleştiriyor. Twitter, pinterest, instagram ve daha nice sosyal medya platformlarını küçümsemeyerek kendisini geliştirmekte olan Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, yepyeni gelişmeler hakkında bilgiler verdi. 

Mark Zuckerberg, Facebook'un gelişimi için hızlı bir şekilde çalıştıklarını ve yeni özellikleri yakın zaman içerisinde kullanıcılarına sunacaklarını açıkladı. Bu özelliklerden en dikkat çekicilerinin başında 'beğenmedim'' butonu geliyor. Yakın zamanda Facebook kullanıcıları, kullanıcıların paylaşımlarının altında yer alan ''beğen'' özelliğinin tam tersi bir özelliği kullanma şansını elde edecek. Beğen butonunun yanında göreceğimiz ''beğenmedim'' butonu ile kullanıcılar, beğenmedikleri ya da kendi görüşlerine uygun görmedikleri paylaşımları ''beğenmedim'' butonuna basarak bir nevi tepkilerini tek tıkla dile getirmiş olacaklar. 

Kimilerine göre Facebook'ta bir eksiklik olarak görülen bu buton çok yakın zaman içerisinde tüm dünyada Facebook üyeleri tarafından kullanılabilecek. Şimdilik test aşama sürecinde devam eden ''beğenmedim'' özelliği, ile Facebook dünyamıza ayrı bir renk katacak gibi görünüyor. Mark Zuckerberg tarafından net bir tarih verilmese de, yeni özelliğin 2016 senesinin ilk aylarında kullanıcıların hizmetine sunulacağı iddia ediliyor.

Bu özelliğin devreye girmesi ile birlikte sevmediğiniz, uygun olduğunu düşünmediğiniz ya da farklı bir olumsuz görüşü belirtmek istediğinizde ''beğenmedim'' diyecek ve hoşnut olmadığınızı dile getireceksiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir