Dünya devi Facebook, her geçen zaman farklı özellikleri kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Özellikle 2015 yılında Facebook'a gelen yepyeni özellikler sayesinde, dünyanın en büyük sosyal medya ağı büyüme konusunda hız kesmiyor. 

Geçtiğimiz günlerde ''beğenmedim'' özelliğini kullanıcılarına duyuran ve test aşaması devam eden özelliğin hemen ardından yepyeni bir özellik daha açıklandı. 

Facebook, bundan önceki zamanlarda kullanıcılara sadece jpeg ile png formatındaki resimlere izin veriyordu. Uzun zamandır internet ortamında sorulan soruların başında ''Facebook profil fotoğrafımızı gif yapabilir miyiz'' geliyordu. İşte sonunda beklenen oldu ve Facebook artık kullanıcılara, profil resimlerini GİF yapma özelliğini devreye sokarak, yine bir yeniliğe imza attı. 

Yeni duyurulan özellik ile beraber kullanıcılar profillerine ekledikleri resimleri hareketlendirebilecek. Profil resmine hareketli fotoğraf koyan kullanıcının profilini ziyaret ettiğiniz zaman profil resimleri hareket ederek, farklı dönüşümlere geçiş yapacak. Ayrıca, Facebook fotoğraflarınızı da zamanlayabilme özelliği de aktif hale gelecek. İstediğiniz zamanlamayı yaparak profilinizde farklı fotoğrafların görünmesini sağlayabilirsiniz. 

Facebook'un son zamanlarda yeniliklere ciddi çekilde önem vermesinin nedeni ise sosyal medya ağlarındaki rekabet olarak görülüyor. Gün geçtikçe artan sosyal medya ağları nedeni ile rekabetin kızıştığı ortamda, dünya devi Facebook kendi ağında yeniliklere imza atarak, liderliğini korumak istiyor. 

Facebook'un getirdiği yenilikler ile birlikte, diğer sosyal medya ağlarında da yenilikleri görmek mümkün oluyor. Tam bir sosyal medya ağ savaşlarının yaşandığı dünya genelinde bir çok farklı sosyal ağ da hayatımıza girmeye devam ediyor. Facebook'un ardından Twitter, İnstagram ve Pinterest gibi ağların hayatımızda yer alması sonrasında her ağ üzerinde yepyeni özelliklerin gelmesi de, kullanıcıları son derece mutlu ediyor. 

Artık önümüzdeki zamanlarda ve özellikle 2016 senesinde sosyal medya ağlarında yaşanan gelişmelerde tam bir merak konusu haline gelecek gibi gözüküyor.
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir