5 Milyar kişinin kullandığı dizüstü veya masaüstü bilgisayarlarından daha farklı bir sistem ister misiniz? Proje bir Hindistan gezisinde başlamış, farklı ülkelerdeki teknolojilerin pahalılığını ve ulaşılamazlığını gördükten sonra Endless'ın ekibi, "ekonomik mobil bir işletim sisteminin TV'lerle buluşmasını" hayal etmiş ve 4 yılın ardından bu hayallerini hayata geçirmişler. Çalışması için sadece bir adet TV'ye ihtiyaç duyuyor ve kendi içerisinde bir ekosistemi var zaten. Kendi işlemcisi, kendi işletim sistemiyle TV'leri PC haline getiriyor.

Şimdiki işletim sistemleri kadar kolay olduğu söyleniyor Endless OS'un. Bilinirliğinin az olması nedeniyle, güvenlik konusunda da sıkıntıları yok. Üstelik, "dominant tavır" sergilemedikleri için de, siber saldırı ihtimalleri düşük ancak, ilerki dönemlerde hayata geçirilecek olan Endless PC'ler daha güvenli olacağını belirtiyorlar. Oyunlar, Endless ile gelecek oyunlarla çalışabiliyor, .exe uzantılı oyunları çalıştıramıyor şimdilik. Ancak, ek bir enformasyon cihazına ihtiyacınız varsa, sunum yapmak, internetten bilgiler toplamayı gerektiren bir işe sahipseniz, Endless PC bunun için geliştirildi. 

Kendi içerisinde profesyonel yazılımları, sunum uygulamaları da bulunuyor. İlerki dönemlerde Office gibi profesyonel uygulamaları da içerisinde görebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir