AeroMobil, ilk uçan otomobil olarak tarihe geçebilir. Üreticileri ise iddialı, bir kısımı Uber gibi taksicilik firmalarına satılacak bir kısımı için de hedefte Amazon, Alibaba gibi e-ticaret firmaları var. E-ticaretin ve taksicilik firmalarının karşılaştığı en büyük problem trafik çilesi olduğu için bu iki farklı sektör yeni fikirleriyle trafikten kaçmaya çalışıyorlar. Bizim dikkatimizi çeken kısım ise, AeroMobil'in e-ticaret konusunda yenilikler getireceği. 

İlk başta drone'lar kullanıldı, ardından drone'ların çıkardığı "vızz vızz" sesi şikayet konusu oldu ve bunun yerine daha yaygın bir şekilde bisikletler kullanılmaya başlandı. Yerel halk, en azından insan sesi olsun dedi ve bisiklet projesi şimdilik daha tutarlı bir proje olarak kullanımda. Fakat, destekçi ve yatırım arayan AeroMobil, daha farklı bir proje. İnsanla ve insansız olarak kullanılabiliniyor ve şoför ile kullanılsa da bütün sistemleri otomatik pilot tarafından yürütülüyor.

Sokaktaki sürücüler açısından sürücüsüz araçlar bir şey ifade etmese de, taşımacılık ve e-ticaret için asıl devrim sürücüsüz araçlarla gelecek.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir