IBM ile kurumsal pazara koşan Apple, ürettiği Mac'lerle de okulları ve sınıfları domine etmeye çalışıyor. Fakat Android tabletlere nazaran, iPad'ler okullarda veya öğrencilere yönelik daha az satışı var. Bunda daha önce iPad'lerin çocuk yaralanması konusunda payının olduğu ile ilgili haberlerin üretilmesi etkili olmuş olabilir. Haberlere göre, iPad'ler ile çocukların yaralandığı rapor edilirken Apple bu konuda yalanlayan veya inkar eden bir metin yayımlamadı. 

Bir diğer problem de, uygulama mağazalarında bulunan şiddet içeriği barındıran uygulamalara erişebilme, aileleri endişelendirirken üreticiler bu konuyla ilgil fazla önlem alamıyorlar. Artık Apple'ın bu konuda bazı girişmleri var.

Apple, okullar için yeni profiller taşıyacak yeni iPad'ler pazarlayacak. Bu sonbaharda pazarlanması beklenen yeni iPad'ler, okullara özel uygulamalarıyla çocukların uygunsuz içeriklere ulaşmasını engellemesiyle birlikte aile ve öğretmen için kontrol edebilme arayüzleri barındıracaklar. Böylece, öğrenme çağındaki çocuklar her istediklerini iPad'lere yükleyemeyecekler, uygulamalar yetişkin sorumlular tarafından onaydan geçirilmesiyle indirilebilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir