Canon EOS T6i ve EOS T6s ile tepe seviye fotoğraf makinelerinde yeni bir dönem başlıyor. Yeni işlemci tipleri, yeni nesil çapraz otofokus sistemleri ve ek olarak ISO 25600'e kadadar ASA değeri yükseltebilme gibi başlıca yeni nesil DSRL özellikleri sıralandı.  Seri çekimlerde saniyede 5 frame görüntü alarak kendi altyapısını tamamlıyor.

Tasarımında, DSRL oluşunu unutturmadan ayrıca bazı dijital fotoğraf makinesi özellikleri de eklenmiş. Dokunmatik IPS ekran,  selfie trendinde kullanılan döndürülebilir ekran (bir DSRL'de selfie özellikleri neden olur anlamam!) ve ses kaydedebilme özellikleri de var. Bu, videolardaki 1080 full HD desteği ile beraber video çekimlerinde iyi bir çözüm sağlıyor. Ek olarak, sadece ses kaydederek, bir gazeteciyseniz, gazeteciliğinizi konuşturabilirsiniz 🙂

Mart ayında piyasaya sunulacak olan seri, aslında tepe seviye içerisinde kategorilendirilirse, tepe seviyenin giriş seviyesi modeline eşit. Fiyatları, 1.300 TL'ye denk gelecek bir şekilde başlıyor ve yaklaşık 1,700 TL arasında değişiyor. Elbette lensini hesaba katmadım.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir