Daha önce de olduğu gibi tekrar sahte Flash Player güncelleme uyarılarıyla karşı karşıyayız. Uzmanlara göre bu hafta sonu itibariyle sitelerden, e-postalardan gelen sahte güncelleme uyarıları kullanıcıların PC'lerini bir trojan-truva atı yuvası haline getirdiğini söylüyorlar. Benzer hileli, virüslü operasyonlar her yıl olduğu için anti-virüs ve anti-spyware üreticileri bu duruma hazırlıklı fakat özellikle Hacking Team olaylarının ardından, bunun gibi saldırılara ve uyarılara daha fazla dikket çekmek gerekiyor.

Sahte olarak görünen Flash Player güncellemeleri sadece internet sitelerinden kendini göstermiyor, Span mail olarak göstermekle birlikte en çok ldatıcı olan ise PC'ye indirilen herhangi bir programın veya içeriğinde PC'nin sahte Flash Player uyarısı vermesine neden olabiliyor. Bu uyarıyla birlikte, bu hafta boyunca Torrent'inizden indireceğiniz programlara, filmlere ve oyunlara ivedilikle dikkat etmeniz gerekiyor. 

Websense isimli bir anti-virüs yapımcı firması, 2014'te gerçekleştirdiği bir toplantıda 2015 ylı itibariyle geleneksel virüs, saldırı yöntemlerinin aksine virüslerin şekil değiştirdiğini ve orijinal yazılımlar aracılığı ile de yüklenebileceğini savunuyorlar. Bunu önleyebilecek tek kişi ise, kullanıcılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir