Audi, daha önce otomobil fuarlarında tanıtmadığı yeni nesil dizel motorunu bugün duyurdu. Audi gibi Alman otomobil markalarının yıllardır teşkil ettiği en büyük problemlerden biriydi, emisyon oranındaki yükseklik ve yüksek karbon salınımı konusu. Audi'nin yanısıra Valkswagen'in otomobillerinde de aşırı karbon salımı ve emisyon oranı dikkat çekiyor ve eleştiriliyor. 

Audi'nin yeni teknolojisi, ekoloji dostu olarak tanıtıldı ve karbon-diyoksid ile su karışımı bir karşım ile çalışıyor. E-dizel olarak isimlendiriliyor Audi tarafından ve bu dizel motor su karışımlı yakıtla birilikte ekoloji dostu olmakla birlikte yakıt tüketimini de indirgemeyi sağlayacak.

Audi, Google ile birlikte sürücüsüz otomobillerle birlikte tamamiyle elektrikli otomobillerle de kendinden söz ettirmeye başladı bu günlerde. Cenevre'deki otomobil fuarında detaylı olarak tanıtılan elektrikli Audi'ler konsept olarak ve kullanıma hazır olarak sürücülerle buluşturulmuştu. 2016 itibariyle, ekoloji dostu Almanları otoyollarda görebileceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir