Asus, yeni monitör modelleriyle birlikte FreeSync sektörüne giriş yaptı. 1440p, 144 Hz yenilime hızıyla ve IPS ekran teknolojisiyle piyasaya sürülecek. Oyun sektörüne Nvidia ile birlikte hazırlanan monitör modelleri, ilk olarak Asus MG279Q FreeSync modelini piyasaya sunmaya hazırlanıyor. CES 2015'te tanıtılan monitör, 2560x1440p IPS LCD ekranına ek olarak 120 Hz yenileme oranına sahip ve Adaptibe Sync özelliği ve DisplayPort 1.2a. ile yenileme oranı daha da yükseltilmeyi amaçlandı. Yani FreeSync sertifikası ile birlikte 144 yenileme hızına kadar yükselebiliyor.

Aslında oyun monitörlerinde pek uygulanmayan bir teknolojidir IPS panel teknolojisi. BenQ ve Acer, benzer oyun monitörlerini TN panelleriyle piyasaya sürürken, IPS ekranların tepkime hızı konusunda sorunlar yaşattığı biliniyor. Belki de Adaptive Sync özelliği, bu eksikliği tamamlayabilir.

Asus, MG279Q'nun fiyatını henüz belirtmedi ancak yaklaşık 640-650 dolar civarında bir monitör fiyatı bekliyoruz. Acer'ın Predator XB270HU modeli yaklaşık 600 dolardan kendini göstermişti, aynı özelliklerle.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir