Pratik zeka, matematik, teknoloji, arılar ve bal bir araya geldi ve Flow Hive isimli proje ortaya çıktı. Balların insan gıdası olup, olmadığı tartışılırken, üreticilerin arı yoksunluğu sebebiyle ballara alabildiğince glikoz şrubu basmalarından artık bal yiyemiyorsanız, teknolojiden bir çözüm daha geldi. Bal petekleri cihazın içerisine konuluyor ve sadece düğmeye basılarak, petekte ne kadar bal varsa hepsini kavanozlara boşaltıyor. Son kullanıcıya değil genellikle çiftlikleri ve küçük çapta arıcılıkla uğraşan  balseverlere yönelik bir girişim. Aslında çalışmasının temelinde, cihazın içerisinde bulunan duman yapıcı var. Duman, önceki yöntemlere nazaran arılara daha nazik davranıyor ve balın tadını etkileyebilecek arı stresini de önlüyor. 

Ürün 4 farklı fiyattan satılacak:  230 dolar, 290 dolar, 280 dolar ve 340 dolar ile fiyatlandırıldı. farkları, 230 ve 280 dolarlık ürünlerde görselde ve videoda gördüğünüz kulübe yok ve sadece 3 tane bal peteği veriliyor.

Indiegogo'da,1  dolardan başlayan yatırımlarla hayat bulmaya çalışan projenin 18 günü var ve gerekli olan 70 bin dolar tamamlandı bile.

 

 

Editörün notu:

O borunun içerisine bir arı karışırsa ne olacağının farkında değilsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir