Apple'ın haziran'daki etkinliği ile birlikte kullanıcıya sunulacak olan ve Beats ile birlikte geliştirilen yeni çevrim içi müzik dinleme servisi tamamiyle reklamsız olacak. Ücretli olması nedeniyle sınırlı kullanımları, sınırlı müziklerle sağlayacaklar ancak Apple ve Beats, rakiplerinden öte tamamiyle reklamsız bir müzik servisi istiyorlar.

Apple'ın Spotify'ın yanısıra aynı popülerliğe sahip rakipleri var. Pandora, Sony, Universal'ın müzik servislerinin yanısıra geçtiğimiz ay Jay-Z'nin de sektöre girişiyle bu alandaki rakipler çoğaldı, haliyle Apple artık "kusursuz" bir müzik servisi çıkarmak zorunda.

Spotify ve Pandora, ücretsiz sürümlerine reklamlı hizmet vermenin yanısıra artık sınırlı müzik sunma yaptırımı da uyguluyor. Apple'ın müzik servisinin ücretsiz sürümü kısıtlı kullanıma dayandırılacak buna karşın tamamiyle reklamsız olacak.

Apple'ın Beats ile ortak geliştirdiği bu müzik platformu haziran ayındaki Apple WWDC 2015 etkinliğinde tanıtılacak, ayrıca bu fuarda yeni Apple işletim sistemlerinin betalarının yanısıra diğer IBM yazılımlarının da tanıtılması bekleniyor.

Görsel: Pablo Baracat Photography

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir