Apple'ın ürettiği belki de en öz güven eksikliği yaşayan cihazı Apple Watch olmuştur. Eylül ayında iPhone 6 ile tanıtıldıktan sonra hemen hemen çoğu teknoloji editörü cihazdan memnun kalmamış, aslında beklentileri karşılamamıştı. Bu konuda tabiki yapım aşamasında Tag Heuer ile ortaklık dedikoduları, sıradan bir fitness saati olup tepe seviyeden satışa sunulacak olması bu saatin beğenilmemesiyle ilgili detaylı nedenlerdi. Ancak her ne olduysa, zaman içerisinde çoğu teknoloji editörü, sayfalarında "aslında Apple Watch o kadar da kötü değil" yorumları, akıllara, Apple'ın basına müdahalesini getirmişti. 

Apple Watch tanıtıldıktan sonra, Apple'ın kampüsünde bir fitness merkezinin kurulduğu ve yaklaşık 18 bin saatlik çalışmalar sonucu oluşturulduğu söyleniyor. Ardından bazı bloglarda bu konu aslında Apple-ajans işbirliği ile gerçekleştirilmiş bir tür PR çalışması olduğu konuşulmaya başlandı. 

Under Armour'un geliştirdiği akıllı bileklikler, sporcular ile birlikte 3 yıllık bir süreç içerisinde hazırlanıyor.  Saat açısından ortalama bir rakam 18 bin saat süresi. Dedikodulara göre, Apple Watch'un test edildiği bu merkezlere kamera ile kimse sokulmamış. Ancak basına müdahale konusunda oldukça popüler olan firma, bu tarz dedikodularla tekrar baş başa.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir