Mobil yelpazesini 2015 için, en azından bu dönem için, tamamladı ve artık firmadan yazılımlarla ilgili bazı adımlar bekleniyor. IBM ile ilişkili yürütülen yazılım ve uygulama konusunda şu sıralar ocak ayındaki kadar hareketli olmasa da, eylül ayı sonrası Apple için epeyce hareketli geçecek. 2014 yılında, Apple ilk kurumsal teknolojilerini ve yazılımlarını açıklamış, IBM imzasıyla yayımlamaya başlamıştı. Ardından Apple Watch ve MacBook gibi son kullanıcıya hitap eden cihazlar, Apple tarafından duyuruldu. Firma ile ilgili, 5K Retina iMac memnun etse de, daha düşük segmentten masaüstü yayıncılık Mac'i beklentisi olan sektörel çalışanlar bu konuda hala şikayetçi. Anlaşıldığı kadarıyla, Apple artık orga ve giriş seviyesinden kurumsal ürün üretmeyecek ve pazarlamayacak. Eğer bir masaüstü cihaz bekleniyorsa, yılda bir tanıtılacak olan iMac'ler tek opsiyon dahilinde. 

WWDC 2015'te, giriş seviyesi kurumsal cihaz beklentisi olanlar için bir iPad Pro bekleniyordu, bu cihaz da rafa kalktı. Büyük ihtimalle eylül ayında tanıtılacak olan iPad Pro, Microsoft'un "alıp götürmesine" neden olan hibrit cihazlarla aynı şekilde çalışacak.

iPad Pro'sunu erteleyen Apple,  daha çok müdavim Apple kullanıcılarına ne sunacak?

İşte WWDC 2015'te tam olarak buna cevap veriyor. iOS'un yeni sürümleri; iOS 9 ve diğer iOS 8.3'ün burada tanıtılmasını bekliyoruz. iOS 8.3'te bulunan HomeKit, aynı zamanda akıllı ofis çözümü olarak kullanılmasıyla birlikte, bulundurduğu Adobe destekli uygulamalarla da tasarımcılara yönelik yazılımsal birkaç özellik bulunduracak. Haziran ayında, sadece bir Apple TV bekleniyor fakat daha üstün bir Apple, büyük ihtimalle bahar döneminde tanıtılacak. 

WWDC'de beklenenler:

iOS 8 .3

iOS 9

Yeni Mac OS X işletim sistemi

Yeni IBM destekli uygulamalar ve yazılımlar

Apple TV

Beats ile ortak geliştirilen müzik servisi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir