Anlaşıldı ki; Apple'ın dün asıl tanıtmak istediği ve asıl "trick" denen kavramı, yeni nesil Retina'lı MacBook'tu. Akıllı saati Apple Watch, hala anlaşılamadı, mekaniği, sistemi ve teknolojisi hala çözülmeye çalışılıyor, üzerinden iki koca gün geçmesine rağmen.

Apple Watch, nasıl çalışacak?

Apple Watch'u satın aldıktan sonra, kutudan çıkmasıyla itibariyle içeriğinde 8 GB yerel hafızası ve beraberinde gelecek olan ek pili var. Hafızası olan 8 GB'lık kapasiteyi hemen kullanmaya başlayamıyorsunuz tabiki. Her zamanki Apple kısıtlamaları burada da devam ediyor; bu 8 GB'lık hafızayı kullanımlarınıza göre ayırmak zorundasınız.

iTunes'tan Apple Watch'a sadece 2 GB'lık müzik yükleyebileceksiniz. Koşu ve spor bilgileriniz için de bu 2 GB içerisinde yaklaşık 1 GB'lık bir alan söz konusu. Yani Apple Watch'ta iyi bir koşu müzik listesi pek mümkün değil. 256 Kbps kalitesinde yaklaşık 250 şarkı yüklenilcek.

75 MB'lık bir boşluk da fotoğraflar için ayrıldı. iPhone'ların içeriğindeki fotoğrafların boyutları mutlaka küçültülmek zorunda.

Kalan 6 GB'a ne oldu? Bu da uygulamaların "cache"lerine ayrılan kısım. iPhone yazılımlarının ve diğer uygulamalarının toplam kapsadığı alan 6 GB'lık bir alan.

Biraz problem gibi…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir