Microsoft'un Windows 10'u Android üreticilerine yaygınlaştırmasının ardından, mevcut Android kullanıcılarının epeyce kafasını karıştırabilecek bir yazılımla karşımıza çıkacak. Yapımı tamamlanan fakat son build'lerini yaşayan Windows Phone, Xiaomi Mi4'ler üzerinde Android ROM'u üzerinde çalışıyor. Xiomi'nin neden tercih edildiği konusunda bir bilgi verilmezken çalışmalar sona yaklaştı ve büyük ihtimalle ilk sırada Xiaomi için Windows Phone ürünleri var. Bu durum, Xiaomi ile ilgili kürsel pazara yayılacağı dedikodularının en somut örneği olsa gerek.

Güvenliği ile kurumsal alanı cezbeden Windows Phone cihazların ROM'ları yaygınlaşırken Microsoft-Cyanogenmod'un olası anlaşması üzerine çevirildi gözler. Microsoft yalanladı fakat diğer taraf durumla ilgili bir açıklama yapmadı.Belki firmadan ROM ile ilgili destek alınmış olabilir.

İddiayı ilk dile getiren TechChrunch, Android'lere Windows 10'un kolayca işlenebileceği ile ilgili yorumlar alırken bu iddia ilgi görmeye başladı. Asıl önemli detay ise, Android kullanıcılarına çift ROM kullanma yetkisi de verilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir