Android Wear'ların bugün itibariyle yeni yetenekler kazanacağı belirtildi. Resmi olarak duyurulan özellikler, Always-on screen, Emoji yapımları, Wi-Fi yetkinliği kazandıracak. Buna göre, Android Wear'lar artık daha fazla "hands-free", daha aktif ve daha fazla bağlanılabilir olacak. Bu yetenekler, Android Wear'larda uygulama olarak değil, donanım ve yazılım olarak desteklenecek. Örneğin, arayüzde diğer sayfaya geçiş yapmak için kolunuzu öne doğru itiyorsunuz. Geri dönmek için, geri hareketle bu sayfayı değiştiriyorsunuz. Aynı zamanda, çağrı yanıtlama yetenekleri de bunun gibi hands free hareketleriyle gerçekleştirilecek.

Diğer dikkat çekici özellik ise, Phone free özelliği. GPS ve Wi-Fi yetenekleri kazanmasıyla birlikte Android Wear'lar artık herhangi bir şekilde akıllı telefon ihtiyacı duymayacak. Kendi başına çalışacak sistemler, ayrıca girdiğiniz Wi-Fi'ları da geçmişe kaydedebileceksiniz; Windows'larda olduğu gibi.

Bu yetenekler kullanımdan ziyade aslında Google Maps için kullanılacak bu GPS ve Wi-Fi özellikleri. 

Bu resmi duyuruların yanısıra, Android Wear'ların Android'li fotoğraf makineleriyle uyumlu olarak çalışacağı bilgisi de var. Tam detaylı bilgiler yok, doğru düzgün detaylı bilgi olmadığı için bu haberle ilgili gelişmeleri ilerleyen günlerde paylaşacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir