Google, Android for Work'ü dün resmi blogunda duyurdu ve kullanıma sunulmaya başlandı. Aslında Android for Work meselesi yaklaşık 1 yıldır kullanılıyordu fakat Android for Work adı altında resmi kurumsal uygulamalar, yazılımlar bulunmuyordu. 

Bununla ilgili geniş uygulamalar henüz duyurulmadı. Android Wear, Android Auto gibi servislerle uyumlu olarak da çalışacak olan bu hizmetin asıl uygulamaları Google'ın bu yıl düzenleyeceği Google I/O konferansında tanıtılacak. Henüz duyurulmasa da, kullanımda olan bazı uygulamalar var.

Android for Work uygulaması bunlardan bir tanesi. Ice Cream Sandwich, KitKat gibi sürümlere kadar geçerli olacak olan uygulama elbette beklendiği gibi Lollipop 5.0'da da kullanılacak. E-postalar, takvim uygulamaları, kişiler ve internet tarayıcıları gibi hizmetler sunuluyor. Bu servislerin altyapısı Android Lollipop,'ta bulunan kripto yazılımıyla korunuyor. 

Güvenli iş uygulamaları, iş yapmaya yönelik Android sistemli cihazlar da yolda. bahsedilen iş uygulamaları kullanıma açılmaya başlanıyor. Yazılım şirketleri, geliştiriciler Google Play uygulamasının herhangi bir Android cihaza değişiklik yapmadan güvenle tek sürüm oluşturabiliyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir