Otomobillerin Android'i Android Auto, artık resmi olarak Android 5.0'da. Otomobiliniz Google ile ortak olsun veya olmasın, çalışması için sadece in-car yazılımı bulunması yeterli. Elbette bir de streo hoparlörleriniz olması gerekiyor. Başlangıç için üçüncü parti uygulamaları destekleniyor ve bu uygulamalar Google Play üzerinden indirilebilir. Tanıtımlarda dikkatinizi çektiği gibi otomobilinizin sadece sürücü ekranından veya kokpit ekranından değil direksiyondaki düğmelerle de senkronize çalışarak alanını genişletti. Ses komutları, yol rehberliği, GPS uyumluluğu ve geliştiriciler için özel yetenekleriyle, Android Auto ilk sürümlerini ABD'de ve İngiltere'de kullanılmaya başlandı.

Geçtiğimiz yılın Google I/O konferansında Android "L" ile beraber tanıtılmıştı Android Auto ve neredeyse 7 aydır geliştiriciler tarafından hazır hale getirilmeye çalışılıyor. Kullanıcıda olmasına rağmen hala hazır sürümünde değil, Android 5.0'larda kullanılacak olmasına rağmen Android 5.1 sürümünde "hazır" hale getirilecek. 

Artık Android Auto, otomobillere önceden yüklenecek ve bu otomobillerin yayılmasına kadar otomobiller ile Android'ler bir USB aracılığı ile bağlanabilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir