Windows 10'un yazın ortalarında piyasaya sürüleceğini biliyoruz fakat, AMD'nin CEO'su Lisa Su, efsanevi bir fail olayına imza attı. Yaptığı sunum konuşmasında apaçık bir şekilde Windows 10'un Temmuz 2015'in sonunda PC'lere sunulacağını ve bu tarih itibariyle yeni driver'ların da ekleneceğini belirtti.

Genel konuşma açısından Su, 2015-2016 tarihlerindeki planlarından bahsediyordu. tam o sırada kendisi kendini tutamadı ve "Windows 10'un Temmuz'un sonunda piyasaya sürülmesiyle" diye başlayan cümlesi, salonda "whoups" gibi tepkilere neden oldu. Microsoft-AMD ortaklıklarından ve AMD'nin Windows'lara sunacağı yeni nesil sistemler hakkında olumlu bilgiler edinildi bu toplantıdan. 

Windows 10 Technical Preview'da şu sıralarda build nedeniyle bazı konfigürasyon ve uyuşmazlık problemleri yatıyor. AMD, driver'ların üzerinde çalıştığını belirtmişti fakat henüz yeni driver'lardan fazla ses yok: Aslında bu toplantının sonucunda faydalı driverların duyurulmasını bekliyorduk fakat kim bilir, belki de bu asrın "fail" durumundan ötürü akıllardan uçmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir