Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından yapılan açıklama ile birlikte 4.5G teknolojisine geçişte herhangi bir ücret alınmayacağı belirtildi. 

Son günlerde teknoloji dünyasında en fazla merak edilen soruların başında gelen ''4.5G'ye geçiş ücretli mi olacak'' sorusu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın açıklaması ile cevaplanmış oldu. Bakan Faruk Bilgin tarafından yapılan açıklama kapsamında, abonelerin 4.5g'ye geçişinde herhangi bir ek ücret ödeme zorunluluğu olmayacağı ifade edildi. Bakan Bilgin, yeni 4.5g teknolojisi ile beraber 365.4 MHz frekans satışının yapıldığını vurguladı. Bu durum sonucunda aktif hız limiti şu anki hızın tam 2 katı olacak. Çok daha kaliteli ve hızlı bir teknolojinin aboneler ile buluşacağını açıklayan Bilgin, 3g teknolojisine oranla 4.5g teknolojisinin çok ciddi kalite seviyesi ile birlikte hayatımıza gireceğini belirten açıklamalarda bulundu. 

4.5G Ne Zaman Hayatımıza Girecek?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Faruk Bilgin 4.5g teknolojisinin 01.04.2016 tarihinden itibaren abonelerin 4.5g  ile hayatlarına devam edebileceklerini açıkladı. 4.5G teknolojisinden faydalanmak için 4.5G'ye uyumlu sim kart ve telefonların kullanılması gerektiğini vurgulayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, herhangi bir ek ücrete tabi olunmadan 4.5G teknolojisine geçilebileceğini bildirdi. 

Geçtiğimiz senelerde 2g teknolojisinden 3g teknolojisine geçişte yapılan tüm işlemlerin 4.5g teknolojisine geçişte de devam edileceği ve kısa bir süre içerisinde bu işlemlerin kolaylıkla yapılabileceği de açıklamalar arasında yer aldı.

4.5G teknolojisi hakkında farklı gelişmeler, 4.5G uyumlu telefonlar ve sim kartlar hakkında detaylı bilgiler sitemizde yer almaya devam edecektir. Bizlere takip ederek, 4.5G teknolojisi hakkında en yeni ve güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir