Avusturya merkezli teknoloji şirketi Emarsys, 2016 yılındaki dijital trendleri açıkladı ve Emarsys şirketine göre 2016 senesinde bizleri çok ilginç gelişmeler bekliyor. İşte, Emarsys şirketinin araştırmalarına göre 2016 yılının dijital trendleri..

Mobil Ödeme Dünyası – 2015 senesine göre 2016 yılında çok daha fazla mobil uygulama, hayatımızda yer alacak ve mobil ödeme uygulamalarında da ciddi artışlar söz konusu olacak. Mobil ödeme ve mobil uygulama dünyasının 2016 senesinde mobil dünyayı oldukça popüler duruma getireceği iddia ediliyor.

Sosyal Medya Kullanımı – 2015 senesinde olduğu gibi 2016 senesinde de sosyal medya kullanımı çok ciddi seviyelere çıkacak ve Facebook, Twitter ve İnstagram gibi ünlü sosyal medya sitelerinin kendi platformlarında online satışa olanak tanıması ile birlikte sosyal medyanın gücü ciddi boyutlara ulaşacak.

Snapchat – Anlık video ve fotoğraf paylaşım platformu olarak son zamanlarda ciddi kullanım boyutlarına ulaşan uygulama 2016 yılında çok daha popüler bir hale gelecek ve dijital trendler arasında bulunacak. 

Tavsiye Platformları – Müşterilerini binlerce ürünle baş başa bırakmak yerine en uygun seçenekleri sunarak tavsiyelerde bulunma platformları 2016 yılında çok daha gelişmiş boyutlara ulaşarak dijital trendler arasında yer alacak. 

Nokta Atışları – E-ticaret dünyasının her geçen sene ciddi anlamda büyümesi ile birlikte firmalar, müşterilerine gönderdikleri toplu mesaj platformunda değişikliğe gidecek ve müşteri odaklı nokta atışları yapacak. Her müşterisine ayrı mesaj yollayarak nokta atışı yapacak olan firmalar böylelikle, e-ticaret hacmini dearttırmış olacak.

Mobil Bildirimler ve Sms Bildirimleri – E-posta ile reklam dünyasının artık geri planda kalması, yeni platformların ortaya çıkmasını sağlayacak ve sms bildirimleri ile mobil bildirimler 2016 senesinin dijital trenleri arasında yer alacak. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir