Milenyum olarak bilinmekte olan 2000'li yıllardan sonra çok daha iyi teknolojik gelişmelerin ön plana çıkıyor olduğu görülmektedir. Bu alanda Forbes adlı kurumun ön plana çıkıyor olduğu görülmektedir. Stratejik anlamda teknolojik trendlerin ön plana çıkıyor olduğunu da görmek mümkün olacaktır.

Her yerde bilgi işlem uygulamalarından yararlanabiliyor olmamız; 

Gelişmekte olan teknoloji ile beraber popüler cihazlar olarak bilinmekte olan akılı telefonların ileri teknoloji sonuçlarından yararlanmak mümkündür. En popüler olan cihazlar ile beraber bilgi işlem ürünlerinden en iyi şekilde yararlanmanın mümkün olduğu gözlenir. 

3 Boyutlu yazıcılar; 

Cihazların kullanımı ile beraber 3 boyutlu ürünler için modelleme imkanına sahip olacak ve 120 metre kare boyutunda bir ev üretimi sağlamak ya da protez bir organ üretimi sağlamak modelleme imkanlarından yararlanmak mümkün oluyor. 

Drone cihazlar; 

En çok ilgi odağı haline gelen bu ürünlerin kullanımı ile beraber pilotaj uygulamalarından yararlanmak mümkün ve bu ürünlerin kullanımı ile beraber çevrenizde rahat bir şekilde sipariş gönderimi sağlamak mümkün olacaktır. 

Akıllı ev aletleri; 

Telefonlar ile beraber rahat bir şekilde akıllı ev aletlerinden yararlanmak mümkün olacaktır. Cep telefonları ile uzaktan kontrolün mümkün olduğu bu cihazlar biraz zengin işi kaçsa da zaman içinde popüler bir yapıya sahip olması bekleniyor. 

Bulut teknoloji sistemlerinden yararlanmak ve online alışveriş imkanlarının çok daha geniş kitlelere erişim sağlaması mümkün olacaktır. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir